Про ліцей: літня природничо-наукова школа

Літня природничо-наукова школа ліцею №145 "Зоряний час" (далі ЛПНШ) є профільною навчально-оздоровчою програмою, метою діяльності якої є забезпечення повноцінного відпочинку, змістовного дозвілля, задоволення інтересів і пізнавальних запитів учнів відповідно до їх індивідуальних потреб.

Завдання ЛПНШ
  • Надання психолого-педагогічної допомоги учням з питань саморозвитку.
  • Створення мотивації до більш глибокого вивчення природничих наук.
  • Розвиток особистого творчого потенціалу учнів шляхом формування навичок самостійного планування власної діяльності, прогнозування можливих варіантів вирішення завдань.
  • Навчання учнів основам проектної діяльності
Організатор ЛПНШ"Зоряний час" літньої природничо-наукової школи
  • природничо-науковий ліцей №145
Співзасновники ЛПНШ
  • Українське молодіжне авіакосмічне об'єднання “Сузір’я”;
  • Печерський районний відділ освіти м. Києва;
  • Благодійний фонд “Україна” Леоніда Кучми;
  • Київський національний університет ім. Т. Шевченка;
  • Інститут теоретичної фізики НАН України;
  • Інститут хімії поверхні НАН України;
  • Інститут математики НАН України

Контингент учнів
До ЛПНШ запрошувалися учні 7-10 класів, які є призерами олімпіад та конкурсів МАН, мають високі успіхи в навчанні.

Навчальна програма

види навчальної діяльності годин
робота над науковими проектами (разом з презентацією) 40
розв’язання олімпіадних задач 8
фізичні та математичні бої 12
лекції з основ наук 8
психологічні тренінги, практикуми 10
науково-популярний кінозал 9
заняття фізичною культурою та спортивні змагання 18

Дослідження юних астрономів
Дослідження у проекті з астрономії

Реалізовані проекти:
1. «Синтез та властивості біосумісних магнітних нанокомпозитів.»
Завдання: розробка наукових основ одержання магнітокерованих біосумісних нанокомпозитів – носіїв лікарських засобів;
- синтез нанорозмірного магнетиту;
- модифікація поверхні носіїв біосумісними полімерами
Науковий керівник: Сторожук Людмила Петрівна, аспірант, Ін-т хімії поверхні НАНУ
2. «Точки замечательные и точки незамеченные»
Завдання: Дослідження загальновідомих чудових точок трикутника та пошук нікому невідомих фактів, пов’язаних з цими точками. Дослідження нових чудових точок трикутника та створення своїх теорем, а, можливо, і цілих теорій на підставі цих досліджень. Пошук аналогій для чудових точок та чудових трикутників в стереометрії. (Тема майже не досліджена!!!)
Науковий керівник: Басов Дмитро Сергійович, ПНЛ №145
3. «Електричні властивості рослин»
Завдання: визначення наявності та динаміки зміни потенціалу ґрунту;
- дослідження залежності потенціалу рослин відносно ґрунту від висоти рослини;
- дослідження електричних властивостей плодів
Науковий керівник: Триліс Олександр Васильович, ПНЛ №145
4. «Визначення видового біорозмаїття в природних умовах Пущі-Водиці»
Завдання: Вивчення та складання характеристики існуючих біоценозів, поглиблення знань про лікарські та отруйні рослини, створення гербарію
Науковий керівник: Ястребцова Наталія Іванівна, ПНЛ №145
5. «7 чудес або чарівний світ хімії або хімік на природі»
Завдання: пошук кольорових перетворень; виділення і дослідження природних барвників; виготовлення індикаторів; приготування акварельних фарб.
Науковий керівник: Махоткіна Наталія Станіславівна, ПНЛ №145
6. «Краса та комп’ютер»
Завдання: вивчення і використання середовищ для обробки графічних зображень; програмування графіки.
Науковий керівник: Скляр Ірина Віл’ївна, ПНЛ №145, УФМЛ
7. «Потоки галактик у Всесвіті»
Завдання:
- виконання практичних робіт ЄКА з використанням знімків з космічного телескопа “Хаббл” і телескопа VLT в Чилі.
- визначення параметрів потоку галактик на масштабі 300 мільйонів світлових років методом Таллі-Фішера.
Науковий керівник: к.ф-м.н.Тугай Анатолій Володимирович, Астрономічна обсерваторія КНУ ім. Тараса Шевченка

Літня природничо-наукова школа "Зоряний час": керівник проекту Басов Дмитро Сергійович з юними математиками

Науковий лекторій в ЛПНШ
10 червня 2006. Лекція "Кремнезем в медицині". Кандидат хімічних наук, науковий співробітник Інституту хімії поверхні НАН України Гузенко Наталія Вікторівна.
12 червня 2006. Лекція "Фізика елементарних часток та ГРИД". Доктор фізико-математичних наук, провідний науковий співробітник Інституту теоретичної фізики НАН України Мартинов Євген Сергійович.
13 червня 2006. Лекція "Деякі обчислення, пов’язані з випадковими блуканнями". Доктор фізико-математичних наук, провідний науковий співробітник Інституту математики НАН України Дороговцев Андрій Анатолійович.
13 червня 2006. Лекція Астрофізика високих енергій та віртуальна обсерваторія VIRGO". Доктор фізико-математичних наук, завідувач науково-дослідної лабораторії "Астрономічна обсерваторія" КНУ ім. Тараса Шевченка Гнатик Богдан Іванович

Дивіться сайт літньої природничо-наукової школи "Зоряний час".

Сайт літньої природничо-наукової школи