Кафедра історії

Читайте цитати з учнівських відповідей на уроках історії та права (авторська орфографія збережена) з власної колекції Торчило Олени Петрівни.

Опришки – це люди, які були проти польського гніту і ховались в печерах.

Денаціоналізація – евакуювання Росією мешканців України із земель України.

Причини поразки радянських військ на початку Великої Вітчизняної війни: без відступна тактика Сталіна з вигуками: «Вперед, не відступайте!», а також недостатня кількість солдатів і технічного спорядження.

Плани нацистів щодо України: після завоювання України, так як нацисти вважали , що це арійська раса, не хотіли вбивати людей, а лише перевести їх на нацистську віру і життя.

ДКО – демократична асоціація остарбайтерів.

Причини поразки Наполеона: один з його командирів пішов не в тому напрямку.

Обмеження на підприємницьку діяльність: не можна мати терористичний характер.

Повноваження Президента: Президент може наложити на ВРУ, поздоровити народ з Новим роком і Різдвом Христовим.

Інавгурація – процес, після якого президент починає діяти.

Шлюб – це стан, в якому перебуває особа.

Вагітність – форс-мажорна обставина.

Шлюб – це угода або договір між чоловіком або жінкою для складання , реєстрації шлюбу.

Робочий час – період, протягом якого робітник має працювати вдень.

Оренда – ви наймання у когось якогось предмета. Сторони оренди: боргодавець і боргоотримувач.

Зміни в демографічній ситуації України після війни: зменшилась кількість ман’яків і вбивць.

Шлюб – це процес, за яким двоє людей визнаються одруженими.

Сім’я -  це молоде подружжя, яке має споріднену кровинку і взаємні права і обов’язки.

Сьогунат – японський парламент, де засідає сьогун.

Мейдзі – японський імператор. Мейдзі – реформи, які боролись проти влади сьогуна.

«Кривава неділя» - російська війна, у якій загинуло багато людей.

Просвітительство- це доклади для людей нових ідей., які підтримували просвітителі.

Роль третього стану у Франції: він видобував різні харчі домашнього господарства.

Абсолютизм – те, чим нав’язували думку людей.

Громадянин – людина, яка має громадянство в певній державі і володіє членороздільною мовою.

«Бізонія» - чарівна країна, де живуть бізони.

Види дисциплінарних стягнень: моральна образа, дрібний напад.

Патронат – місце. Де зберігаються патрони.

Доля запорозьких козаків після зруйнування Січі: ніхто не врятувався, всіх повісили.

Види пенсій: військова, вредна, обикновенна.

Расизм – калічення одним етнічним типом іншого.

Махновщина – батьківщина Махна зі столицею в Гуляйполі.

Чоловік мав наміри на вбивство і майже вбив дружину.

Правила – норми огороди, які не допускають до свободи.

Репресії – давка на населення.

Причини скоєння правопорушень: щоб довго не мучитись, швидше скоїти необхідну дію.

Рух опору – або партизани збирались у невеликі загони і вбивали відставших, загубившихся і невеликі групи фашистів.

Повсякденне життя українців: у ХІХ ст.: у місті ходили на роботу у будні дні, у вихідні розважались у місті, у селі обробляли свої землі, а в неділю ходили до церкви.

Асиміляція - дія, спрямована на щось, що в результаті робить когось або щось схожим на щось або когось.

Цивільне право – право об’єднуватись у гуртки для захисту своїх прав в межах розумного.

УАПЦ – українська автофекальна православна церква.

Дисиденти – групи людей, що складались з інтелігенції та боролись за права українців.

Історична заслуга Грушевського: він зображений на купюрі 50 грн.

Олександра ІІ вбили саме тоді, коли він хотів поступитись більшовиками.

Пограбування сосисок з особливою жорстокістю.

Обтяжуючі обставини: тверезість, втрата свідомості.

Чи підлягає кримінальній відповідальності хлопець 14 років за вбивство ножем 2 дітей? Так, за носіння холодної зброї.
З неандертальців утворились рабовласники.

Як впорядковувались суспільні відносини у первісні часи? За допомогою нацизму.

Конституція – це їдиний закон, який є найголовнішим у державі і нікому воно не відчиняється і не може зазнавати великих змін.

Депутати мають неосудну доторканість.

Франц Фердінанд брав участь у Сараєвському інциденті, там і помер.

Масони – духовний рух за мир у всьому світі.

Право ініціації має президент.

Органи влади періоду якобінської диктатури: законодавча – Національний конверт, виконавча – комітет громадського напрямку, судова – революційний термінал.

Закон – це набір прав і повинностей, які надаються людині.

Суверенітет – голос, який підтримують більша частина голосуючих.

Суб’єктивна сторона правопорушення – нічого особливого, стан суб’єкта нормальний.

"Зимова війна" - період воєнних дій, коли радянські війська для подальшого воєнного протистояння використовували замерзле озеро (дорога життя).