Кафедра математики

Неможливо створити шедевр, присвячуючи йому три години на тиждень! Вчителі кафедри математики природничо-наукового ліцею №145 добре розуміють цю аксіому, тому для вивчення математики створили цілий світ, у який із захопленням поринають ліцеїсти. Велику увагу вчителі кафедри приділяють підготовці абітурієнтів.
Отже, цікаві розповіді вчителів та перші власні перемоги над важкими задачами відчиняють двері до таємничого та безмежного світу математики!
На уроках інтерес до математики підтримується завдяки особливій програмі, яка розрахована на талановитих, небайдужих до предмету учнів (алгебра викладається 5 годин на тиждень, геометрія – 3 години); консультації вчителів після уроків сприяють кращому засвоєнню пройденого матеріалу.
Різноманітні спецкурси та факультативи  дають змогу довідатись про новітні  напрямки математичної науки;  участь у конкурсах Малої академії наук дозволяє ліцеїстам зробити перші самостійні кроки у науково-дослідницькій роботі.
Лектори з провідних математичних наукових інститутів Академії наук України – бажані й нерідкі гості у ліцеї, іх  доповіді збирають як учнів з різних паралелей, так і вчителів.
Ректори та декани провідних національних вищих учбових закладів заздалегідь починають знайомство з майбутніми студентами, відвідуючи ліцейні свята.
Але і після завершення навчального року не зачиняються  для ліцеїстів двері до світу математики: весь рік учні змагаються за право відпочити та отримати нові цікаві знання у літній природничо-науковій школі.

Олімпіади та конкурси, в яких перемагають ліцеїсти під керівництвом вчителів кафедри математики, це особлива розмова. Наведемо короткий перелік основних подій цього навчального року:

• Всеукраїнський конкурс науково-дослідницьких робіт МАН;
  • національний  конкурс Intel-ISEF (Intel-Техно та Intel-Еко);
  • Київський турнір математичних боїв;
  • Всеукраїнська Інтернет-олімпіада;
  • Всеукраїнська науково-технічна виставка молодіжних інновацій та творчих проектів "Майбутнє України»;
  • районна та міська олімпіада з математики;
  • Всеукраїнський конкурс учнів і студентів "Мирний космос";
  • 5 Всеукраїнський турнір математичних боїв ім. І.І.Ляшка;
  • 13 відкритий фізико-математичний бій міст України (Севастополь);
  • 13 Всеукраїнський турнір юних математиків ім. М.Й.Ядренка (Миколаїв);
  • літня математична школа "МудраМакітра";
  • олімпіада "Перший крок" з математики для нових учнів;
  • математична карусель Київського турніру математичних боїв;
  • командна олімпіада Київського турніру математичних боїв;
  • Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру »;
  • Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених "Екологія. Людина. Суспільство" ;
  • Міжнародна школа з теоретичної та математичної фізики для обдарованих школярів та студентів (м.Севастополь);
  • Всеукраїнська олімпіада з робототехніки "LEGO Education";
  • Всеукраїнська комплексна оліміпадада з математики, фізики, інформатики "Турнір чемпіонів" (м.Вінниця);
  • відбірково-тренувальні збори до Міжнародної математичної олімпіади;
  • міжнародний конкурс комп'ютерних проектів "INFOMATRIX»;
  • відкрита олімпіада з математики гімназії №178.

Прізвища та результати ліцеїстів дивіться на персональній сторінці завідуючого кафедрою математики Лятамбура К.М.

Подальша інформація готується.