Новини: ліцеїсти у Грузії.

Зимова школа GG-КПНЛ.

На зимових канікулах учні та вчителі КПНЛ №145 відвідали грузинське місто Зугдіді у рамках проекту «Зимова школа GG-КПНЛ». Українську групу приймала Gurtskaya Gymnasium.

Педагоги грузинської гімназії підготували для учасників ЗШ насичену програму: майстер-класи, спортивні змагання, екскурсії; тренінги з профорієнтації та на згуртування групи проводили англійською мовою вчителі Марі Квірікадзе, Ада Гогілава. Учасники Зимової школи освоювали ораторське мистецтво з викладачем риторики ліцею Ольгою Танцюрою. За ці 10 днів ліцеїсти познайомились з культурою та звичаями Грузії: навчалися готувати хачапурі (шеф-повар Моніка Лагвілава), танцювати грузинські танці (хореограф Ніно Сабахтарішвілі), співати менгрельські колядки (викладач вокалу Нана Нодія), розмовляти грузинською мовою (учитель Лайма Шанава) та розуміти традиції справжнього грузинського застілля.

Учні КПНЛ у зимовій школі GG вперше здобули досвід роботи у справжньому тележурналістському комплексі, спробували себе в ролі ведучого новин, оператора, сценариста, записували та монтували відзнятий матеріал, власну роботу мали змогу проаналізувати з фахівцями - керівниками ТЖК Тамуною Латарією, Макою Самушією.
Для грузинських учнів, їх батьків, учителів незвичним було святкування цьогорічного Різдва Христового. Ліцеїсти як справжні українці та патріоти своєї держави не втримались і запросили мешканців міста на святкування Святого вечора. Під керівництвом Надії Анатоліївни Пономарьової приготували справжній пісний стіл з 12 страв, зробили обереги із соломи, часнику та червоної стрічки, колядували із Зіркою та українськими піснями. Усе це позитивно вразило жителів Зугдіді, які вперше безпосередньо побачили українські обряди й традиції на власні очі.
Перебуваючи в Зугдіді, учні ліцею відвідали Державний історико-етнографічний музей, розташований у палаці Дадіані, де познайомилися з унікальною колекцією творів мистецтва і старовинними артефактами, з інтер'єрами розкішного княжого житла, відтвореними за допомогою справжніх предметів побуту, меблів, дізнались історією цього знаного роду, побачили посмертну маску Наполеона.

Незабутнє враження отримали ліцеїсти у карстових печерах Сатаплійського державного заповідника, відчули надзвичайну духовну силу в старовинному монастирі Гелаті, який побудований Давидом Будівничим.
В останній день перебування наша група завітала на місцевий базар за спеціями, східними солодощами та делікатесами.
Велику вдячність українська делегація висловлює засновнику гімназії GG Дмитру Олександровичу Гурцкая, який приділив чимало уваги КПНЛівцям. Незважаючи на свій дуже щільний графік, він завжди знаходив час для зустрічі з нами. Його лекції з психології учні готові були слухати цілодобово. Дякуємо!
Дякуємо всьому колективу співробітників гімназії, учням та батькам за гостинність, яку ми відчули в Грузії

Щодень програма занять була насиченою, цікавою та неповторною. Учні задоволені, що провели канікули саме в Грузії в «Зимовій школі GG-КПНЛ», та сподіваються на наступну зустріч зі своїми друзями із Зугдіді вже влітку у ЛПНШа.

Отже, до нових зустрічей! Фотографії.