Новини: День захисника України

«Україна понад усе»… Під таким гаслом пройшли напередодні Дня захисника України заходи у всіх класах ліцею. На урок до 8а завітали Валерій Рак, киянин, ветеран АТО, захисник Донецького аеропорту, срібний призер «Ігор нескорених»; Віталій Овчаренко, ветеран АТО, письменник, автор книги про війну, саме про бої під Дебальцевим; Олександр Романчук, ветеран АТО, який воював у 81 бригаді. 9в разом з 11г класом до Дня захисника Вітчизни зустрівся із співзасновником волонтерської організації «Армія SOS» Фощаком Олександром Миколайовичем, 10а клас – з Савицьким Сергієм Васильовичем, бійцем 92 і 58 бригади, де він був старшим гранатометного розрахунку. Сергій у складі 16 батальйону знаходився на першій лінії оборони, брав участь у визволенні Кримського, Трьохізбенки, Майорського, Авдєєвської промзони, Зайцева. Був поранений, отримав інвалідність. Медалі за захист Вітчизни, грамоти і особисті речі передав до музею Київського військового госпіталю. 10в зустрічав учасника подій на Майдані, ветерана АТО Євгена Олександровича Дикого. Євген Олександрович - відомий український вчений-біолог та організатор науки. Він активний учасник трьох революцій – знаменитої студентської «Революції на граніті» 1990 року, «Помаранчевої революції» 2004 року та Революції Гідності, у якій він брав участь разом зі своїми студентами із Києво-Могилянської академії. Відразу після початку бойових дій на Сході України Євген Олександрович добровольцем пішов захищати територіальну цілісність нашої держави. Брав участь у найбільш запеклих та масштабних боях на Луганському фронті. За виявлену особисту мужність відзначений державними нагородами України та відзнаками Міністерства оборони України. 9а клас після зустрічі з ветераном АТО, лікарем Д.Ю.Шаповаловим відвідав ХIV міжнародну спеціалізовану виставку «Зброя та безпека - 2017», в рамках якої були представлені техніка та озброєння сухопутних військ; засоби забезпечення прикордонного контролю; військова авіація. 11б переглянув кінофільм про захисників аеропорту, зустрівся з капітаном медичної служби Клімішиним Ю. І., про якого є сюжет у фільмі; учні відвідали виставку «100 років боротьби за незалежність», на Хрещатику поклали квіти до меморіалу героїв Небесної сотні. Учні 10б класу запросили в гості маму героя Майдану, загиблого 18-річного добровольця АТО Георгія Тороповського - Тетяну Тороповську. На урок мужності 8-Б запросив воїна АТО, стрілка-гранатометника Сергія Башкова, який в складі батальйону ім. Кульчицького у підрозділі «Чорна змія» захищав з 2014 року місто Слов’янськ, Нулі, Углегорськ, Дебальцево, де був поранений. Учні зацікавлено розглядали медалі, які боєць отримав за службу, відзнаку за відвагу, грамоту.