Новини: 1 вересня 2017

1 вересня у Будинку кіно традиційно відбулося свято з нагоди початку нового навчального року та Дня знань.
Почесне право сповістити про початок нового навчального року одержали майбутні випускники, відмінниця навчання, призер Всеукраїнської олімпіади з хімії Софія Цубіна та переможець Всеукраїнської олімпіади з фізики Михайло Білокур.

Відкрив свято директор ліцею Левтік Микола Миколайович. На святі були присутні гості: МОВЧАН  Микола Петрович, заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції;Макарець Микола Володимирович, доктор фізико-математичних наук, професор, декан фізичного факультету КНУ ім. Т.Шевченка, Олексій Миколайович Новіков - проректор з науково-педагогічної роботи, д.т.н., професор, науковий керівник ФТІ Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», Воронов Сергій Олександрович - доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри «Прикладна фізика» Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».

Першою частиною свята була традиційна науково-практична конференція на тему «Ідеї Європи та сучасна Україна». Конференцію відкрив Андрій Гундер, президент Американської торгової палати в Україні, із виступом на тему «Україна на шляху до євроінтеграції». Продовжила тему Валерія Заболотна, керівник української сучасної IT школи Unit Factory, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Більш того, Павло Глуховський, учень 11-а класу, переможець Міських олімпіад та конкурсу – захисту робіт Малої академії наук з фізики, математики та лінгвістики, розповів, чому, на його думку, молодь обирає європейські цінності. Продовжив конференцію Борис Безнощенко, інженер-гідрометеоролог, випускник КНУ ім. Тараса Шевченка, учасник 21 (останньої ) річної антарктичної експедиції на станцію «Академік Вернадський». Він розповів про наукове співробітництво України та країн ЄС в Антарктиці. Завершила конференцію вчитель української мови і літератури ліцею №145 Оксана Медведенко авторським віршем «Мрія про Україну». Так пройшла офіціальна частина. Але далі найцікавіше!

Друга частина – знайомство з ліцеєм – відбулася у формі Ліцейфесту «З початком». Перевтілившись у конферансьє, ведучі оголосили про події фестивалю: візуальний проект «Десять ознак феноменального викладача 145 ліцею», прем'єра трилера «По ту сторону дверей» від режисера Максима Горайчука та продюсерської групи 11-б класу, а також навчальний батл восьмикласників «Бум-бум- галявина» і театральний виступ «Компас бажань», до якого приєднався неймовірний Джек Горобець. Тобто, перепрошую, Капітан Джек Горобець.
Також були представлені підсумки літа ліцеїстів: науково-оздоровчий табір «ЛПНШ», школа для чайників – літня хімічна школа ліцею у селі Космач у Карпатах, «GG - КПНЛ» у Грузії, а "Senzala-camp"відкрив свої двері для капоейристів та небайдужих до спорту та активного відпочинку.

Завершальною частиною свята стала посвята десятикласників у ліцеїсти-старшокласники. РЕП-група «Хлопці в темі» розповіла, що означає бути старшокласником, а десятикласники прийняли Клятву Ліцеїста та отримали символи ліцею – значок та «Кодекс гідності ліцеїста».
В церемонії посвяти взяли участь спеціальні гості: Роман Давидов, програмний директор Радіо "Країна FM", Олександр Костянтинович Толстанов, заслужений лікар України; доктор медичних наук, професор; проректор з науково-педагогічної роботи Національної медичної академії післядипломної освіти ім. Шупика, Микита Миронцов, випускник нашого ліцею, доктором фізико-математичних наук, лауреат Премії Президента і інших вітчизняних і міжнародних Премій; провідний науковий співробітник Інституту телекомунікацій та глобального інформаційного простору Національної академії наук України.

На цій хвилюючій ноті під рядки з ліцейської пісні «..фізична, математична...» наш захід добіг кінця.
Наснаги та наполегливості у новому навчальному році, любі учні та вчителі! До нових зустрічей!

Фотографії зі свята.